KONUT SEÇİMİNDE ARTIK DAHA BİLGİLİ OLACAKSINIZ

Proje Detayları

BİNALARDA SAĞLAMLIK ÖNCELİĞİMİZDİR

C30 Beton

Binalarımızda, ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan C20-C25 beton yerine Avrupa'da da standart haline gelen daha yüksek kalite C30 beton tercih edilmiştir. Her şeyden önce sağlamlık ve deprem güvenliği hedefiyle başladığımız bina projemizde gönül rahatlığıyla yaşamınızı süreceksiniz.

Beton çeşitlerini ve uygulama alanlarını şu şekilde sınıflandırabiliriz:

  • C20: Tek katlı yapılara daha uygun beton çeşidi olmasına karşın, Türkiye'de yüksek, oturum alanı geniş yapılarda yaygın kullanımı vardır. Ülkemizde en düşük beton standardı olarak geçmekte ve düşük maliyetinden dolayı hala tercih edilmektedir. 1 cm2 içerisinde 200 kg ağırlığındadır.
  • C25: Beton yoğunluğu ve dolayısıyla sağlamlığı C20 betona göre artırılmış olup 1 cm2'de 250 kg bulunur. Ülkemizde C25 beton da yaygın kullanıma sahiptir.
  • C30: Avrupa'da standart haline gelen, çok daha dayanıklı bir beton olup, yüksek, oturum alanı geniş yapılarda kullanılmaktadır. Mukavemet değerinin yüksekliğinden dolayı, ülkemizde deprem bölgelerinde tavsiye edilmekte olup, Avrupa'da olduğu gibi minimum standart olması gerektiği savunulmaktadır. 1 cm2'de 300 kg bulunur
  • C35: Daha özel ve daha fazla mukavemet gerektiren binalarda kullanılmaktadır. 1 cm2 içerisinde 350 kg bulunur
  • C40-C80: Çok yüksek katlı gökdelenlerde, köprülerde, barajlarda tercih edilen beton çeşididir.

İÇ MEKAN DUVARLARINI, HASARSIZ, RUTUBETSİZ ÇOK UZUN YILLAR KULLANACAKSINIZ

İç Mekan Duvarlarında Kara (Kaba) Sıva

Kara (Kaba olarak da bilinen) sıva, genelde bina dışında kullanılmaktadır. Kiremitlerin üzerine uygulanmakla beraber, binanın su geçirmez ve sağlam duvar yapısına sahip olmasında etkilidir. Bina içinde ise çoğunlukla kiremit üstüne alçı sıva kullanılır. Bunun bir kaç dezavantajı bulunmaktadır. Örneğin, duvarın rutubete direnci düşer ve alçı çok kolay aşınabilmektedir. Aynı zamanda, dolap ve dekorasyonları duvara montajı sırasında kiremitler zarar görmekte ve duvar içerisinde onarımı güç zarara sebep olmaktadır.

Bina içi duvarlarındaki böylesi istenmeyen durumları önlemek için, aynı dış cephede olduğu gibi, kiremit üzerine kara sıva ve üzerine de alçı sıva uygulanmaktadır. Böylece duvarın mukavemeti ve rutubete direnci artırılmış olunur.

AZ KİR TUTAN, KALİTELİ DIŞ CEPHE BOYASIYLA BİNAYA ŞIK VE UZUN ÖMÜRLÜ BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRIYORUZ

Kaliteli Dış Cephe Boyası

Dış cephe boyası ülkemizde çok ön plana çıkmamakta; ancak bir süre sonra solan veya kirlenen bina boyası hem yaşadığımız binanın ve hem de çevresinin kötü görünmesine sebep olmaktadır. Dış cephe boyası, güneşe, yağışa ve neme maruz kalması sebebiyle bu etkenlere karşı dayanıklılığı olmalıdır. Jotun boya tercihimizle, dış cepheyi dış etkenlerden korumuş, ömrünü uzatmış ve kalitesini artırmış bulunmaktayız.

Jotun boyası bünyesindeki saf akrilik reçinesi zorlu iklim koşullarına dayanım sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş su bazlı bir boyadır. Bu özel reçine teknolojisi sayesinde uzun ömürlü ve düşük kir tutma eğilimine sahip yüzeyler oluşturur. Jotashield ürünlerinin özel formülü sayesinde de aktif olarak betonu karbonlaşmaya karşı korur. Dış cephelerdeki yüzeylerin korunması ve görünümlerinin iyileştirilmesini sağlar.

YEŞİLİN KEYFİNİ HEM DAİRENİZDEN VE HEM DE GENİŞ BALKONLARDAN ÇIKARTACAKSINIZ

Doğa Manzaralı Geniş Balkon

Binaların ön cephesi 1. derece tarım arazisine bakmakta olup ön cephe manzarasının kapanma ihtimali bulunmamaktadır. Aynı zamanda binaların Bursa Caddesi'nden bir kaç metre daha yüksekte olması ile zemin kat daireleri dahi geniş doğa manzarasını görmektedir.

Normal dairelerde bulunan, oturma odası ve mutfak bağlantılı, 14 m2'lik geniş, ön cephe balkonu ile de bu manzaranın keyfini doyasıya çıkartacaksınız. Dubleks dairelerdeki ayrıcalıklı, 27 m2 teras ile yaşam kalitenizi daha da artıracaksınız. Aynı zamanda arka cephede yatak odasında yer alan bir diğer balkonla da hayatınıza balkon yaşantısını yerleştireceksiniz.

EN ÜST KATLARIN ISINMA VE ÇATI AKMASI PROBLEMLERİNE SON VERİYORUZ

Dubleks Üst Katında Beton Tavan ve Strafor Yalıtım

Çatının su sızdırması veya çatı akması olarak da bilinen sorun, en üst kat dairelerin karşılaştığı en yaygın problemlerden biridir. Öyle ki buna ısınma ve yalıtım problemlerini de eklediğimizde, üst kat dairelerini tercih etmeme eğilimi artmaktadır.

Üst kat dairelerinin bu sorunlarını, beton tavan ve strafor izolasyon ile çözmek mümkündür. Bu sayede hem ısı yalıtımı sağlanmış ve hem de su sızması önlenmiş olunuyor. Böylece en üst kat daire promlerini ortadan kaldırarak, bu dairelerin dubleks olması, geniş terasa ve daha iyi manzaraya sahip olması gibi avantajlarını ön plana çıkartıyoruz.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK ÖNEMLİ AYRINTIYLA, KONFORU HİSSEDECEK VE TASARRUF YAPACAKSINIZ

Dairelerde Sensörlü Koridor Aydınlatması

Daireye girerken koridor lambalarının otomatik olarak yanması veya koridordan çıktığımızda ışıkların otomatik olarak sönmesi hayatınıza yeni bir konfor anlayışı getirecektir. Aynı zamanda tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.

BİNA İÇİ VE BİNA DIŞI GÜVENLİĞİNİZDEN ARTIRACAKSINIZ

Görüntülü Megafon ve Güvenlik Kameraları

Bütün dairelerde bulunan görüntülü megafon sistemi ile binaya kimin girmek istediğinden emin olacaksınız. Bina çevresini gören kamera sistemiyle de bina dışı güvenliğinden emin olacaksınız. Gerek bahçede bulunan çocuklarımızın güvenliğini sağlayacak, gerekse de hırsızlara karşı huzur içinde bir yaşam süreceksiniz.